W niedzielny poranek 16 czerwca przy „Orliku” w Szymanowie otwarto boisko do plażowej piłki siatkowej. Miejsce do gry powstało dzięki inicjatywie Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego, radnego Szymanowa Huberta Koneckiego oraz animatorki szymanowskiego „Orlika” Justyny Kamińskiej. Wydarzenie stało się okazją do przeprowadzenia I Turnieju o Puchar Wójta Gminy Teresin w tej dyscyplinie.

Szymanowski obiekt to profesjonalne boisko do siatkówki plażowej. Głębokość wysypanego piasku sięga 40 cm, co sprawia, że podłoże do gry jest bardzo wymagające. Piasek znajdujący się na boisku został specjalnie przesiany i przygotowany pod kątem rozgrywania na nim profesjonalnych turniejów. Otwarcia nowego boiska dokonał – Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski w asyście radnego Szymanowa Huberta Koneckiego oraz  Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie Krzysztofa Walencika. 

Po części oficjalnej zawodnicy rozpoczęli rywalizację. Rozegrano mecze na bardzo wysokim poziomie, a kibice mogli podziwiać niezwykle zacięte pojedynki.