Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?   
AKCEPTUJĘ

O nas

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie został utworzony Uchwałą Rady Gminy Teresin w dniu 10 czerwca 1995 roku. Jest jednostką organizacyjną Gminy Teresin i działa w oparciu o własny statut posługując się skróconą nazwą GOSiR. Ośrodek prowadzi działalność sportowo- rekreacyjną realizując statutowe zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej na terenie gminy.

Do obiektów GOSiR należy kompleks boisk sportowych tj. dwa korty tenisowe, boisko do koszykówki, wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej, boisko trawiaste z bieżnią, tory łucznicze, skate park a także hala sportowo-widowiskowa z salami treningowymi do sportów walki, salą korekcyjną, siłownią i salą fitness.

GOSiR zatrudnia wielu pracowników etatowych, ponadto pracowników na umowę zlecenie przede wszystkim trenerów i instruktorów prowadzących zajęcia pozalekcyjne z dziećmi i młodzieżą naszej gminy a także pracowników w zastępstwach urlopowych.

Z obiektów GOSiR korzystają szkoły oraz zawodnicy klubów sportowych działających na terenie gminy jak również mieszkańcy gminy w licznych grupach rekreacyjnych. W dalszym ciągu dużym zainteresowaniem wśród kobiet cieszą się zajęcia aerobiku, które prowadzone są już cztery lata.

Głównym zadaniem naszej jednostki jest podniesienie ogólnej sprawności dzieci i młodzieży naszej gminy poprzez tworzenie nowych uczniowskich klubów sportowych. Oprócz tego GOSiR współpracuje ze szkolnym związkiem sportowym organizując liczne turnieje sportowe dla młodzieży szkolnej.