Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie jest organizatorem wielu dużych imprez sportowych takich jak: Puchar Polski w zapasach, Międzynarodowy Turniej o Puchar Mazowsza młodzików w zapasach i Olimpiada młodzieży w zapasach, Puchar Polski w łucznictwie i wiele innych mniejszej rangi – Grand Prix Teresina w Biegach, Mistrzostwa Teresina w Biegach. Na terenie Gminy Teresin działają kluby sportowe – LKS „Mazowsze” Teresin, „KS Teresin”, Klub Sportowy „Tęcza”, UKS „Filipides”, UKS „Smecz”.

 

LKS Mazowsze


LKS Mazowsze jest klubem zrzeszającym dzieci i młodzież (ok. 100 osób, 6 trenerów) w sekcjach zapaśniczej i łuczniczej. Do najważniejszych sukcesów możemy zaliczyć brązowy medal olimpijski w łucznictwie w Atlancie Katarzyny Klaty, Vice mistrzostwo świata w łucznictwie Alicji Maciągowskiej oraz V miejsce w Igrzyskach Olimpijskich Krzysztofa Walencika w zapasach. Zajęcia odbywają się 6 razy w tygodniu po 2 godziny – łucznictwo, 5 razy w tygodniu po 2 godziny – zapasy.

 

UKS „Teresin”

UKS „Teresin” jest klubem zrzeszającym dzieci i młodzież (ok. 100 osób, 3 instruktorów piłki nożnej, 1 trener) w sekcjach piłki nożnej biorących udział w rozgrywkach ligowych. Najwyższym sukcesem klubu jest awans do okręgowej klasy rozgrywkowej. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu po dwie godziny.

 

UKS „Tęcza”

UKS „Tęcza” jest klubem zrzeszającym dzieci i młodzież (ok. 20 osób, 1 instruktor) w sekcji tenisa stołowego. Klub ma liczne sukcesy na turniejach ogólnopolskich jak np.: dwukrotne zdobycie czwartego miejsca w Mistrzostwach Polski uczniowskich klubów sportowych. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godziny.

 

UKS „Filipides”


UKS „Filipides” – klub zrzeszający dzieci i młodzież w sekcji lekkoatletycznej (ok. 40 osób, 1 trener PZLA, 2 instruktorów). Celem jego działalności jest również organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych. W ciągu roku wychowankowie klubu biorą aktywny udział w imprezach lekkoatletycznych na terenie całej Polski. Od 2015 roku UKS Filipides bierze udział w ogólnopolskim programie Lekkoatletyka dla każdego! Do największych sukcesów klubu możemy zaliczyć zdobycie trzeciego miejsca przez Michała Pawłowskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów w Duathlonie. Zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu po 2 godziny.

 

Klub „Sokół” Budki Piaseckie


Klub „Sokół” Budki Piaseckie – młodzież (ok. 30 osób, brak trenera) próbuje swych sił w rozgrywkach ligowych „B” klasy, Mazowieckiej Ligii Piłki Nożnej.

 

UKS „Smecz”


UKS „Smecz” – klub zrzeszający dzieci i młodzież (20 osób, 1 trener) w sekcji tenisa ziemnego. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godziny.

 

UKS „Aktimax”

Opis w przygotowaniu.

 

Szkółka szachowa dla dzieci

Szkółka szachowa dla dzieci (17 osób, 1 trener) utworzona przy GOSiR przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Teresin „Impuls”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

 

Zajęcia z aerobiku

Dużą popularnością cieszą się zajęcia z Aerobiku kobiet w różnym wieku. GOSiR Teresin posiada specjalną salę Fitness jak i do Aerobiku, gdzie w miłym towarzystwie można się rozruszać. W zdrowym ciele zdrowy duch, drogie Panie!

 

Poza tym społeczeństwo Teresina jest bardzo aktywne sportowo w innych dziedzinach sportowych takich jak: siatkówka, koszykówka, szachy, aerobik dla pań w różnym wieku.