68 zawodników i zawodniczek wystartowało w tegorocznym Otwartym Turnieju Szachowym, którego organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS” oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie. Była to już X jubileuszowa edycja tego sportowego wydarzenia, które z roku na rok zyskuje nowych sympatyków.

W tegorocznych rozgrywkach oprócz szachistów z Gminy Teresin znaleźli się także zawodnicy z Warszawy, Płocka, Grodziska Mazowieckiego, Międzyborowa, Nieborowa, Puszczy Mariańskiej, Józefowa, Błonia, Borzęcina, Podkowy Leśnej, Sochaczewa i Zaborówka. Nad całością turnieju czuwał kierownik i sędzia główny zawodów Andrzej Żochowski.Rozgrywany był on w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry po 15 minut dla zawodnika na partię. Kilka godzin umysłowej potyczki na wysokim poziomie wyłoniło tegorocznych laureatów. Zwycięzcą Turnieju został Paweł Flak (Stowarzyszenie AS Płock) – 6,0 pkt, na drugim stopniu podium uplasował się Patryk Michałowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki) – 5,5 pkt, a trzecie miejsce wywalczył Zoran Jakovljev (Grodzisk Mazowiecki) – 5,5 pkt. 

Ze szczegółowymi wynikami można się zapoznać na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4397/results.html?l=pl&tb=13_

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Dekoracji dokonali Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS” Agnieszka Ptaszkiewicz.