Mecze na teresińskim stadionie sportowym kibice będą mogli obejrzeć zasiadając w nowych, wygodnych siedziskach. Pierwsze krzesełka pojawiły się na trybunie Stadionu im. Stanisława Wójcika w Teresinie. Realizacja ww. prac przyczyni się do poprawy wizerunku całego stadionu i podniesienia komfortu kibiców.

– Ich montaż potrwa kilka kolejnych dni i powinien się zakończyć do końca lipca br. – informuje dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie Krzysztof Walencik.

Jest to kolejny krok w kompleksowej modernizacji tego obiektu. Przypomnijmy, że w I etapie rozszerzono jego zakres użytkowy o infrastrukturę sportową dotyczącą pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, skoku wzwyż. Poprawiono także stan techniczny bieżni lekkoatletycznej, wymieniono nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego oraz odwodniono i wymieniono nawierzchnię trawiastą boiska do piłki nożnej. W II etapie oddano do użytku zaplecze sportowe. W tym nowoczesnym, jednokondygnacyjnym obiekcie znajdują się szatnie, natryski, sala konferencyjna, pokoje dla sędziów i trenerów oraz magazyny. Parter służy jako szatnia i zaplecze dla piłkarzy, korzystających z kompleksu boisk. Na górnej kondygnacji powstała sala treningowa przeznaczona dla sekcji łuczniczej LKS Mazowsze Teresin. Cały budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sprzęt rehabilitacyjny, w który został wyposażony obiekt, służy nie tylko sportowcom, ale i seniorom.

Z inicjatywy GOSiR w Teresinie wykonano także organizację ruchu, czyli wymalowanie pasów drogowych i parkingowych dojazdu do hali sportowej i SP w Teresinie oraz wymianę oświetlenia boiska ze sztuczną nawierzchnią przylegającego do stadionu. W trakcie jest budowa ogrodzenia wokół boiska do piłki plażowej przy Orliku w Szymanowie.