To był niezwykły finał wielkiej akcji #Ratujemy Maję Kapłon. Nie pozostaliśmy obojętni na apel walczącej o swoje zdrowie i życie młodej mieszkanki Elżbietowa. Ogrom ciepła, serdeczności, życzliwości, a przede wszystkim finansowego wsparcia popłynął niemal z każdego domu w naszej gminie. Pokazaliśmy, że potrafimy jednoczyć się wokół wielkich i trudnych celów. Przypadek Mai uświadomił wielu z nas, jak kruche i delikatne jest ludzkie życie, i jak wiele zależy od tego, czy mamy wokół siebie ludzi, którzy będą umieli przyjść nam z pomocą w trudnych dla nas chwilach.

A co działo się na scenie? A działo się, oj działo! Na estradzie, obok prezentujących swoją twórczość wychowanek Teresińskiego Ośrodka Kultury Kasi Rosy, Oli Soboty i Anny Karaś, pojawili się znani z telewizyjnych show i programów artyści Zuza Jabłońska, Michał Szczygieł, Natalia Zastępa, Amelia Andryszczyk, Ula Kowalska oraz sochaczewski zespół Felivers., którzy z potrzeby serca postanowili wystąpić dla Mai i teresińskiej publiczności charytatywnie. Zagrała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z OSP w Kaskach. Prowadzące koncert Asia Cieśniewska i Dorota Pałuba pomiędzy występami poszczególnych artystów informowały, ile pieniędzy zostało już zebranych, ile osób zaangażowało się w pomoc, jakie imprezy się odbyły, a jakie jeszcze przed nami. – Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, darczyńcom, wolontariuszom i każdej osobie, która wsparła naszą akcję. Nie sądziliśmy, że spotka się ona z tak serdecznym przyjęciem i szerokim odzewem. To wspaniałe, że jest tak wielu dobrych ludzi, których również poruszyła historia Mai – mówiła w imieniu organizatorów Joanna Cieśniewska. Jedna z nich, pani Jagoda Sowińska, rekordzistka w gromadzeniu przedmiotów na licytację internetową, a także wysłanych postów informujących o akcji, odbierając okolicznościową koszulkę z podpisem Mai, skromnie stwierdziła, że spłaca dług wdzięczności za pomoc udzieloną kiedyś jej córce, która uległa poważnemu wypadkowi.

Koncert zgromadził setki ludzi dobrej woli o wrażliwych sercach.  Warunkiem wejścia na niego było włożenie do puszki 20 złotych. Wielu z nich wrzuciło do niej wielokrotność tej kwoty. Organizatorzy zadbali również o wygodę i bezpieczeństwo uczestników koncertu. Dostępny był terminal, więc można było dokonać płatności także kartą. Publiczność aktywnie uczestniczyła w licytacjach m.in. koszulek okolicznościowych z autografami artystów, giftu od Radia Sochaczew, a także największej niespodzianki jaką okazała się inkografia autorstwa Andrzeja Gosika podarowana przez Kancelarię Prezydenta RP wraz ze zdjęciem pary prezydenckiej z podpisami. Ostatecznie wylicytowano ją za 1.700 zł. Jej nabywczyni, pani Anna Miazgowska nie kryła zadowolenia                                     i wzruszenia. Wszystkie licytacje niezwykle profesjonalnie, ze swadą i humorem przeprowadził Bartek Staniaszek.

Do podziękowań dołączyła także sama Maja, która podczas specjalnego łączenia internetowego skierowała kilka zdań do zgromadzonej publiczności. W krótkiej, ale nadzwyczaj wzruszającej wypowiedzi, dała wyraz swojej wdzięczności. – Nie wiem, co powiedzieć. Brak mi słów. Kocham Was! Pożegnała się z widzami, śpiewając fragment premierowej piosenki „Północny wiatr”, którą już niedługo, w całości wraz z innymi utworami artystki będzie można wysłuchać na płycie. Szukajcie jej w sklepach muzycznych.

Organizatorami koncertu byli: Teresiński Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie oraz Wójt i Rada Gminy Teresin.