11 grudnia odbyła się uroczystość nadania Stadionowi Gminnemu w Teresinie imienia. Przypomnijmy, że 29 sierpnia podczas sesji Rady Gminy, została podjęta uchwała dotycząca nadania imienia Stanisława Wójcika stadionowi, który znajduje się przy Al. XX – lecia.

Pan Stanisław Wójcik, Honorowy Obywatel naszej gminy, przez wiele lat, aż do śmierci, bardzo mocno angażował się w sprawy związane z edukacją i sportem.  Jako wielki sympatyk oraz kibic wspierał działaczy oraz zawodników miejscowego klubu sportowego. Można go było spotkać na stadionie podczas wielu rozgrywek czy to młodzieżowych, czy dorosłych. Zawsze znalazł czas na powiedzenie dobrego słowa, jak i konstruktywną krytykę.  Dostrzegał w sporcie prostą drogę do właściwego wychowania młodego pokolenia i przygotowania go do dorosłego życia.

W uroczystości udział wzięli wójt Gminy Teresin Marek Olechowski, jego zastępca Marek Jaworski, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Linard, starosta sochaczewski Jolanta Gonta wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Janem Aleksandrem Łopatą i rzecznikiem Starostwa Powiatowego Marcinem Odolczykiem. Swoją obecnością zaszczycili uroczystość także Zbigniew Komorowski, honorowy obywatel Gminy Teresin, senator II i III kadencji, poseł na Sejm IV kadencji, wójt Gminy Bolimów Stanisław Linart oraz proboszcz parafii NPNMP w Niepokalanowie o. Andrzej Sąsiadek. Nie zabrakło radnych, dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawicieli OSP oraz młodzieży szkolnej i nauczycieli reprezentujących Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie na czele z dyrektor Ewą Odolczyk. Obecni byli ponadto pracownicy i dyrektor GOSiR w Teresinie Krzysztof Walencik, prezes Ryszard Niedźwiedzki oraz trenerzy i działacze LKS Mazowsze Teresin.

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było oficjalne odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Zerwania wstęgi oraz odsłonięcia tablicy dokonali: żona p. Stanisława Wójcika Irena oraz Jego córka Katarzyna wraz z mężem. 

– Ten szczególny moment w historii gminy na długo pozostanie w naszej pamięci. Teresin ciągle pamięta o panu Stanisławie, dla którego edukacja i sport były jednymi z najważniejszych elementów, z których składało się jego życie. Dziękuję Panie Stanisławie za tę spuściznę – mówił wyraźnie wzruszony wójt Olechowski.

W swoim przemówieniu starosta sochaczewski Jolanta Gonta podkreśliła wybitną sylwetkę długoletniego Dyrektora Zespołu Szkół w Teresinie p. Stanisława Wójcika, w tym jego osiągnięcia, wspaniałe usposobienie, otwartość, pracowitość i społeczne zaangażowanie. Nie zabrakło też podziękowań dla włodarzy gminy za inicjatywę nadania Jego imienia Stadionowi Gminnemu w Teresinie. 

W trakcie uroczystości dokonano również oficjalnego otwarcia zaplecza sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie. W tym nowoczesnym, jednokondygnacyjnym obiekcie znajduje się zaplecze sportowe z szatniami, natryskami, salą konferencyjną, pokojami dla sędziów i trenerów oraz magazynami. Parter będzie służył jako szatnia i zaplecze dla piłkarzy, korzystających z kompleksu boisk. Na górnej kondygnacji powstała sala treningowa przeznaczona dla sekcji łuczniczej LKS Mazowsze Teresin. Cały budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas uroczystości wójt Marek Olechowski wyraził nadzieję, że sprzęt rehabilitacyjny, w który został wyposażony obiekt, będzie służył nie tylko sportowcom, ale i seniorom.