W weekend 1-2 lutego w hali widowiskowo-sportowej naszego Ośrodka odbył się XI Halowy Memoriał im. Karola Hibnera w łucznictwie.  Jak co roku na zawody zorganizowane przez teresiński klub LKS Mazowsze przyjechało wiele zawodniczek i zawodników z rożnych zakątków Polski, a także goście z Ukrainy. Wszystkim dopisywały humory, a walka na łuczniczych torach odbywała się w duchu fair play.

Organizatorami tych prestiżowych i cieszących się dużą popularnością w świecie łuczniczym rozgrywek byli: Marek Olechowski – wójt Gminy Teresin, Jolanta Gonta – Starosta Sochaczewski, Warszawsko – Mazowiecki Okręgowy Związek Łuczniczy oraz LKS „Mazowsze” Teresin. Gościem honorowym był syn patrona Memoriału pan Robert Hibner.

Zmagania trwały dwa dni. W sobotę 1 lutego odbyły się kwalifikacje w różnych kategoriach wiekowych. Tego samego dnia walkę stoczyli najmłodsi uczestnicy turnieju – młodzicy. Drugi dzień łuczniczych emocji związany był z eliminacjami.  Co najważniejsze – zawodnicy klubu LKS Mazowsze Teresin – spisali się w nich na medal! Dla niektórych, najmłodszych zawodników naszego klubu, czyli młodzików, był to pierwszy start w tego typu zawodach. Reprezentanci LKS „Mazowsze” Teresin, wspierani przez swoich szkoleniowców Katarzynę Klatę, Alicję Maciągowską i Ryszarda Kowalskiego osiągnęli znaczące wyniki – zdobyli aż 5 medali:

Młodzicy:
7. miejsce – Emilia Pakuła
8. miejsce – Wiktor Szymański

Juniorki młodsze:
1. miejsce – Maria Małolepsza
3. miejsce – Oliwia Dylik

Juniorki:
3. miejsce – Dominika Gajda
4. miejsce – Joanna Świerżewska
5. miejsce – Natalia Skrok

Juniorzy:
3. miejsce – Dominik Kozłowski
4. miejsce – Krystian Kryszkiewicz


Seniorki:
3. miejsce – Alicja Maciągowska
5. miejsce – Małgorzata Maciągowska

Łuki bloczkowe:
7. miejsce – Robert Świątek
11. miejsce – Michał Chojnacki

Wszystkim zawodnikom naszego klubu, którzy wystartowali w zawodach, należą się ogromne podziękowania za ducha walki i bardzo dobrą postawę.

LKS Mazowsze Teresin reprezentowali: Sebastian Błaszczyk, Dawid Gawor, Miłosz Olczak, Mateusz Nguyen, Agata Michałowska, Alicja Zygmunciak, Julia Gajda, Julia Szwarczewska, Julia Kawecka, Julia Kobylińska, Wiktoria Kuźmińska, Bartosz Mróz, Kacper Wacławiak, Iza Woźniak, Marta Narloch, Aleksander Orzechowski, Szymon Króliczak, Adrian Kopiec.

Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów, medali, pucharów oraz upominków. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Linard, wiceprzewodniczący – Lech Kaźmierczak, dyrektor GOSiR Krzysztof Walencik.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim firmom i instytucjom: Bakoma Sp. z o.o., Pompy Ciepła – Lech Olczedajewski oraz Wójtowi Gminy Teresin, Starostwu Powiatowemu, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztofowi Walencikowi, Dyrektorowi Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Markowi Misiakowi za wsparcie w organizacji zawodów.

źrodło: LKS Mazowsze Teresin – Łucznictwo